Rızık Kısmet Neden Kapanır? Adak Nasıl Yapılır?

RIZIK VE ADAK

Değerli Okuyucularım,

Bazı insanlar, ‘’Oğlum askerden gelince veya sınavı geçerse ya da rahatsızlığı iyileşirse adak keseceğim.’’ Der. Adak adanmış olur. Bu hiç doğru değildir. Haşa bu Allah ile pazarlık yapmak gibi bir şey oluyor. ‘’ Oğlum askerden sağ salim gelirse adak keser Allah rızası için hayır yaparım. Başına bir kaza, bela gelirse Allah rızası için hayır yapmam. Bu şekilde adak asla doğru olmaz. Eğer oğlunuz askere gitmeden önce Allah rızası için birkaç tane keser de fakir fukaraya, eşe dosta dağıtırsanız bu Cenab-ı Allah’ın hoşuna gider. Dualarınızın kabul olmasına vesile olur. Bir de adak adayıp yerine getirmeyenler var. Bu da Allah’ı kandırmak oluyor. Bir de adak adayıp adağını unutanlar var. Adak öyle bir şey ki ne büyüye benzer ne nazara benzer. Adamış olduğunuz adağınızı yerine getirmediğiniz zaman başınıza gelmeyen musibet, bela kalmaz. Rızkınız daralır, işleriniz bozulur. Evlilik çağınız geldiği halde evlenemezsiniz. Elinizde avucunuzda ne varsa kar gibi erir gider. Siz de bize kim büyü yaptırdı da bu hallere düştük diye büyücü büyücü gezer hem paranızdan olursunuz hem de imandan olursunuz. Adağı olanlara tavsiyem hiç vakit geçirmeden adağınızı yerine getiriniz. Allah C.C’den af dileyiniz.

 

____________________________________

Nimetlere karşı şükür etme ile rızıklandırılan nimetlerin artmasından mahrum olmaz. Zira ALLAHÜ TEALA İbrahim Suresi’nin 7. Ayetinde (mealen):

‘’…Eğer siz (nimetlerime) şükrederseniz , elbette size nimetlerimi arttırırım…’’ buyurmuştur.

____________________________________

İstiğfar ile rızıklandırılan, mağfiret olunmaktan (bağışlanmaktan) mahrum kalmaz. Zira ALLAHÜ TEALA Nuh Suresi’nin 10. Ayetinde (mealen):

”Rabbinizin mağfiretini isteyin, istiğfar edin. Çünkü O, Gaffar (mağfireti çok, tevbe edenleri daima mağfiret edici , çok affedici) dir.” buyurmuştur.