Yıldızname

Değerli Okuyucularım,

Yıldızname Allah C.C’nin kitabı değildir.Bazı insanlar yıldıznameyle Kuran’ı Kerim’i karıştırıyorlar.Yıldızname çok eski insanların kendi kafalarına göre yazdıkları bir kitaptır.Orada yazanların hiçbiri doğru değildir.Çünkü yıldıznamelerde aynen şöyle yazar:

Şu burçta olanların başından 2 nikah veya 5 nikah geçecek yazar veya 7 yaşında, 20 yaşında, 45 yaşında kazalar geçirecek yazar, eğer bunları atlatırsa misal 65 yıl yaşayacaktır yazar. Bu bir nevi gelecekten haber vermektir. Böyle bir kitabın yazdığı şeylere inanmak Allah C.C korusun, bir çeşit faldır. İnsanı imandan edebilir. Eskiden beri uyanık insanlar, çaresiz inançlı Müslümanları aldatıp sömürmüşlerdir. Eskiden çok yaygın bir bakı usulü vardı. Şimdi de yapanlar var. İnsanlar hocaya gidip kitap açtırdım iyi geldi veya kötü geldi derlerdi.Örneğin; Bir kız istemeye gidilmeden önce o semtte kitap açan uyanık bir sahtekar mutlaka vardı ona giderler hoca bir niyetimiz var bize kitap aç derlerdi.Sahtekarlar da alır eline Kuran’ı Kerim’i rastgele bir sayfasını açar, o sayfadaki ayetler iyilikten bahsediyorsa iyi geldi, bu niyetiniz iyi derdi.O sayfadaki ayetler olumsuz yönde, günahtan, azaptan bahsediyorsa o zaman da kötü geldi derdi.Buna göre yapacakları işe karar verirlerdi. Hala da aynı yöntemle insanların kanını emen sülükler de var.Onları zenginleştiren habire bunlara para veren enayiler de var.Bir de Kuran’ı Kerim’e ip bağlayıp anahtar bağlayarak niyetin iyiyse Kur’an bu tarafa dönsün, iyi değilse şu tarafa dönsün diye Kuran’ı Kerim’i fala alet eden sahtekarlar var.Aynı yöntemin bir benzerini de 99’lu tesbihi sallayarak yapıyorlar.Bunların tamamı sahtekarlık ve şirktir.Bunları yapanlar da bunlara inananlar da günahkar insanlardır.Anlayacağınız medyumluk,falcılık,bakıcılık…Bunun Türkçe’si şudur: Uyanık ağzı laf yapan insanların, çaresiz dertli insanların üzerinden geçinip servetine servet katması demektir.

Allah C.C akıl fikir versin insanlara. Kahve içer o kahvenin tortusundan medet bekler. İskambil kağıtları bir kumar aracıdır, ondan medet bekler. Tarot kağıtlarının üzerindeki şekilleri kendileri çizer, renklendirirler, sonra bu kağıt matbaada basılır. İnsanlar bundan hayatlarına yön vermesini bekler. Bakla, nohut iyi besin maddeleridir ama insanlar bunlardan da bir şey beklerler.

Bu uyanık sahtekarlar çok kılık değiştiriyorlar, kendilerine yeni isimler ve yöntemler buluyorlar. Mesela iskambil falı günahtır diye yayılınca tarota geçtiler; su falı günah diye yayılınca ateşe bakmaya başladılar. Şimdi de yeni bir formül buldular, Yaşam koçluğu ve danışmanlık. İleride ne çıkacak bilmiyorum. Bir TV Programında yine böyle bir şarlatan, izinli medyumum diye çıktı ve elinde uydurma bir medyumluk diploması vardı, Amerikadan aldığını iddia ediyordu. Sonra o programı yapanlar çok zeki insanlar ki diplomayı aldığını iddia ettiği üniversiteyi reklam arasında araştırmışlar ve onun diploma aldığını söylediği bölüm 15 yıl önce kapanmış. Sonra o programı yapanlardan birisi, o kişiye senin diploman da sahte dedi ve o kişi oradan kovuldu. Buyurun şeytanın bile aklına gelir mi? Sahte medyum diplomasıyla insanları dolandırmak?

Fal, bakı veya medyum cinlerden huddemim var ve onlardan haber alıyorum derse bunların tamamı yalandır. Bunlara inanırsanız Hadis-i Şerifte buyrulduğu gibi imanınızı kaybedersiniz. Allahın rahmeti üzerinizden kalkar, eşinizle mutsuz olursunuz, çocuklarınız okumaz, kazanç ve bereketiniz kalkar, rızkınız azalır, her işiniz aksi gider.

ALLAH (C.C), Hz. Peygamberimiz ve Kuran-ı Kerime sarılın. Bu dünyanızda mahmur olursunuz, ahretinizde de yüzünüz güler. Medyumum, falcıyım , cinlerim var diyen kendisini ispatlasın. Bizim ülkemizde de diğer ülkeler de alacağı maaş en az 100 bin lira. Çünkü öyle biri olsa o ülkede ne hırsızlık olur ne de terör kalır. Bunların hepsinden haber veren adama devlet o kadar para vermez mi?