Mutluluğun Sırrı Aşk Büyüsü

ŞİRİNLİK BÜYÜSÜ SONSUZ AŞK BÜYÜSÜ

Değerli Okuyucularım, gerçek sihir, büyü insanın dilinde ve ses tonundadır. Üslupla konuşan ses tonunu ayarlayan insanın sözleri petekten damlayan bala benzer. Yüksek sesle olur olmaz şekilde patavatsızca bağıra çağıra konuşan insanın sözleri de diken gibi insana batar. Bu tür insanlar bulundukları ortamın ahengini bozarlar. Böyle bir insandan mutluluk beklenir mi? İnsan hoşgörülü olmalıdır, insan empati kurmasını bilmelidir. Yani karşınızdaki insanı dikkatle dinleyip onun yerine kendinizi koymalısınız. Karşınızdaki insanın sorununa çözüm bulmalısınız. Böyle olunca insanın kendisini sevdiremeyeceği ve anlaşamayacağı bir insan kalmaz. H.z Muhammed SAV bir sohbet esnasında o beyanda yani o sözde sihir var buyurmaktadır. Demek ki sihirli sözler var. Ses tonunuzu biraz düşürüp karşınızdaki insanı dikkate alırsanız işte bu bir nevi sihir olur. Sevdiğiniz insana kendinizi sevdirir ve kendinize bağlamış olursunuz. Bakın bir Hintli Müslüman büyük bir alimin sesle ilgili açıklamalarını ilgiyle okuyacağınızı tahmin ediyorum.

Hintli bir âlim öğrencileri ile gezinirken Ganj nehri kenarında birbirlerine öfke içinde bağıran bir aile görürler. O âlim kişi öğrencilerine dönüp sorar:

– İnsanlar neden birbirlerine böyle öfke ile bağırırlar?

Öğrencilerden biri izin isteyip şöyle cevap verir:
– Çünkü sükûnetlerini kaybederler.
– Peki, öfkelendiği insan yanında iken neden bağırır?
Öğrencilerden ses çıkmayınca anlatmaya başlar:
– İki insan birbirine öfkelendiği zaman, kalpleri birbirinden uzaklaşır. Bu uzak mesafeden seslerini duyurabilmek için bağırmak zorunda kalırlar. Ne kadar çok öfkelenirlerse, mesafeyi kapatabilmek için o kadar bağırmaları gerekir.

Peki, iki insan birbirini sevdiğinde ne olur? Birbirlerine bağırmak yerine sakince konuşurlar, çünkü kalpleri birbirine yakındır, arada mesafe ya yoktur ya da çok azdır. Bu iki kişi birbirini daha fazla severse artık konuşmazlar, sadece fısıldaşırlar, çünkü kalpleri daha da yakınlaşmıştır. Artık bir süre sonra konuşmalarına bile gerek kalmaz, sadece birbirlerine bakmaları yeterli olur. İşte birbirini gerçek anlamda seven iki insanın yakınlığı böyle bir şeydir. İşte bu sebeple tartışıldığı zaman kalpler arasına mesafe girmesine izin vermemeli. Araya mesafe koyacak sözlerden uzak durmalı. Aksi takdirde mesafenin arttığı öyle bir gün gelir ki, geriye dönüp birbirine yakınlaşacak yolu bulamayabilirler…